Schody wewnętrzne, w szczególności te znajdujące się w przestrzeni otwartej, odgrywają w budynku nie tylko funkcję praktyczną, ale i estetyczną. Warto zatem dokładnie przemyśleć, w jaki sposób i przy użyciu jakich materiałów je wykończymy. W czym możemy wybierać? Rodzaj materiału wykończeniowego zależy od szeregu czynników: kształtu i biegu schodów, kolorystyki wnętrz, rodzaju podłogi w pomieszczeniach, do których schody »

więcej..

Bramki na schody to konieczność, kiedy w domu pojawia się dziecko. Dzięki nim raczkujący czy zaczynający chodzić maluszek będzie całkowicie bezpieczny. Jak je dobrać i jak zamontować? Urządzenie domu, w którym pojawia się dziecko, jest nie lada wyzwaniem. Przestrzeń musi być nie tylko przyjazna dla maluszka, ale przede wszystkim bezpieczna. W budynkach dwupoziomowych zabezpieczenia wymagają nie tylko kanty stołów i komód, kontakty »

więcej..

Drewniane schody są piękne i bardzo wytrzymałe. Jeśli jednak w domu zdarza nam się chodzić w butach, bardzo łatwo je zarysować i zniszczyć. A jeśli nasze dzieci lubią biegać po domu w skarpetach, mogą poślizgnąć się na gładkim, krytym lakierem stopniu. Idealnym rozwiązaniem w obu wypadkach będą dywaniki i nakładki na schody.   Wybór nakładek na schody jest na rynku ogromny. Nasza decyzja w tym wypadku zależy tak naprawdę »

więcej..

Drewniane schody to prawdziwa ozdoba salonu i funkcjonalna konstrukcja, która ma służyć nam, naszym dzieciom i wnukom. To również inwestycja dość kosztowna. Trzeba jednak pamiętać, że zanim powstaną takie elementy jak stopnie, policzki czy barierki, drewno musi przejść długą i skomplikowaną drogę.   1. Pozyskiwanie drewna Drewno, z którego powstają schody, musi mieć odpowiednią grubość i długość, a także twardość. Równocześnie »

więcej..

Poddasze to miejsce, które nie zawsze zagospodarowujemy od razu. Nie oznacza to jednak, że sposób, w jaki skomunikujemy je z resztą mieszkania, można odkładać na później. Tym bardziej, że od tej komunikacji wiele zależy: funkcjonalność, wolna przestrzeń, estetyka. O czym zatem pomyśleć, robiąc schody na poddasze? Umiejscowienie: z boku czy w centrum? Schody powinny w jak najmniejszym stopniu zakłócać przestrzeń w domu. Trzeba »

więcej..

Firma STOLPOL Lange i Wspólnicy Spółka Jawna
otrzymała dotację z Uni Europejskiej

Narodowa Strategia Spójności Województwo Wielkopolskie - WRPO na lata 2007-2013 Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
informacje o projekcie