Drzwi wewnątrzklatkowe to efekt indywidualnego podejścia do każdego klienta przez naszą firmę. Wielokrotnie otrzymywaliśmy zapytanie na ten typ produktu. Wcześniej oferowaliśmy typowe drzwi zewnętrzne, ale wiązało się to z wyższymi kosztami. Drzwi wewnątrzklatkowe to profil 50 mm czyli pośrednio między drzwiami wewnętrznymi, a drzwiami zewnętrznymi (68 mm i 78 mm). Taka grubość skrzydła zapewnia bezpieczeństwo, stabilność oraz dzięki zastosowaniu podwójnego uszczelnienia dobrą izolację akustyczną.

Dzięki temu udało się uzyskać produkt bardzo zbliżony do drzwi zewnętrznych, ale tańszy. Funkcjonalność na tym nie ucierpiała, ponieważ stosujemy normalną zasuwnicę. Jest to świetne rozwiązanie jako drzwi wejściowe do wszystkich istniejących lub nowo powstających mieszkań, gdzie drzwi nie są bezpośrednio narażone na warunki atmosferyczne.

Części składowe drzwi

 • Materiał

  Materiał

  Drzwi wewnątrzklatkowe mogą zostać wykonane w wariancie jesionowym, dębowym lub połączeniu sosna oklejona płytą HDF (kolory kryjące gładkie). Na specjalne życzenie możemy również przygotować w innych gatunkach, ale wymaga to wcześniejszego ustalenia szczegółow. Materiał na drzwi jest starannie selekcjonowany. Dzięki posiadanym maszynom, jesteśmy w stanie kontrolować jakość na każdym kroku produkcji, od suszenia po klejenie. Pozwala to na optymalne połączenie stylistyki i funkcjonalności naszych produktów.

 • Okucia

  Zawiasy

   

  W drzwiach wewnątrzklatkowych stosujemy zawiasy EXACTA 3D firmy Otlav 16mm. Dokładnie te same zawiasy stosujemy w drzwiach wewnętrznych. W standardzie są 3 zaswiasy wraz z osłonkami, które są wstanie zapewnić nośność do 60kg (przy 4 zawiasach jest to już 100kg). Pracujemy na tym produkcie wiele lat i nigdy nas nie zawiódł, dlatego oferujemy go klientom bez żadnych obaw.

  Zamek listwowy

   

  Wszystkie drzwi zewnętrzne Stolpol standardowo wyposażone są w zamek listwowy 3-punktowy. Zablokowanie i odblokowanie zasuwnicy odbywa się poprzez przekręcenie klucza w zamku głównym. Zasuwnica wyposażona jest w dwa bolce i jeden zamek główny.

  Opcjonalnie możemy wybrać inny zamek listwowy:

  – zamek listwowy z dodatkowym zamkiem

  – zamek listwowy 3 punktowy pół automatyczny

  – zamek listwowy pięciopunktowy

  Ościeżnica – zaczep rygla górny i dolny*

   

  Ościeżnica – zaczep zamka głównego z regulacją docisku skrzydła*

   

  Skrzydło – bolec zamka górny i dolny*

   

  Skrzydło – zamek główny*

   

  Zamek listwowy z dodatkowym zamkiem*

  Wkładki patentowe

   

  W drzwiach zewnętrznych Stolpol używamy następujących wkładek:

  – wkładka patentowa Greenteq z funkcją awaryjną (klucz-klucz lub klucz-gałka- wyposażona w 3 klucze)

  – wkładka patentowa Wilka klasa C (z funkcją awaryjną – wyposażona w 6 kluczy)

    

  Próg

   

  W drzwiach wewnątrzklatkowych możemy zastosować trzy rozwiązania. Pierwszym z nich jest klasyczny próg drewniany, który ma dodatkową uszczelkę. Zapewnia to szczelność oraz odpowiednią dźwiękochłonność. Minusem jest to, że powstaje nam niewielkie podniesienie, dlatego trzeba podnieść nogę.

  Drugą opcją jest zastosowanie specjalnej uszczelki opadającej. Zaletą tego rozwiązania płaskie przejście, nie ma żadnego podwyższenia. Nie odbywa się to kosztem innych właściwości progu drewnianego, ponieważ po zamknięciu drzwi uszczelka automatycznie dociska się do podłoża. Po otwarciu podnosi się, dzięki czemu nie trze o podłoże.

  Ostatnią możliwością jest połączenie obu powyższych opcji. Stosujemy zarówno próg drewniany z uszczelką jak i uszczelkę opadającą. W efekcie uzyskujemy z dołu podwójne uszczelnienie, co zapewni najlepszą szczelność.

  Uszczelki

  Każde drzwi wewnątrzklatkowe mają podwójne uszczelnienie. Jedna uszczelka jest na ramie drzwi, druga na skrzydle w miejscu falcu. Uszczelki piankowe firme Schlegel.

 • Lakierowanie

  Wszystkie nasze produkty są lakierowane przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Produkty, których używamy są sprawdzone przez nas i stosowane od wielu lat. Dzięki temu mamy pewność, że nasze drzwi będą właściwie chronione przez czynnikami z zewnątrz. Posiadamy szeroką gammę opcji, od kolorów naturalnych, przez bejce w różnych odcieniach, po kolory kryjące z palet RAL oraz NCS.

Nasze realizacje

Dlaczego drzwi wewnątrzklatkowe od STOLPOL?

Projekt

Wykonujemy indywidualny projekt dla każdego klienta. Konstrukcja drzwi tworzona jest na podstawie ustalonych preferencji.

Wykonanie

Drzwi wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Wszystkie elementy drzwi zewnętrznych są produkowane przez obrabiarki CNC.

Jakość

Drzwi po obróbce lakierowane są w elementach przez nowoczesny automat lakierniczy. Uzyskana warstwa spełnia najwyższe standardy i jakość powierzchni.

Oczekiwania

Dzięki szybkiej realizacji, doskonałym wykonaniu i wysokiej jakości naszych drzwi w większości spełniamy oczekiwania naszych klientów.

Logo-bez-tła

ADRES FIRMY

Drożyska Wielkie 49
77-424 Zakrzewo
67 266 73 40
67 266 77 94 fax
stolpol@stolpol.pl

SCHODY

+48 608 438 705

schody@stolpol.pl

DRZWI

+48 662 109 148

drzwi@stolpol.pl

OKNA

+48 600 037 124

okna@stolpol.pl

Gdzie zobaczysz nasze produkty:

Szybki kontakt: