Drzwi przylgowe

Jest to typ drzwi wykonywany od pokoleń.
Charakterystyczną cechę stanowi wycięcie w skrzydle, dzięki któremu drzwi po zamknięciu częściowo zachodzą na futrynę fragmentem zwanym przylgą.

Drzwi przylgowe spotykane są w większości polskich domów. Zaletą jest szczelność akustyczna – fragment skrzydła osłania dodatkowo krawędź uszczelki. Inną istotną cechą tych drzwi są widoczne zawiasy.

Drzwi bezprzylgowe

Drzwi te charakteryzuje skrzydło bez przylgi, które po zamknięciu tworzy z futryną jedną płaszczyznę. Zawiasy po zamknięciu skrzydła są niewidoczne. Montaż drzwi bezprzylgowych musi być wykonany bardzo starannie, ponieważ różnica w szczelinie pomiędzy futryną a skrzydłem staje się od razu widoczna.

Drzwi bezprzylgowe STOLPOL standardowo są wyposażone w zamki magnetyczne.

Drzwi z odwrotną przylgą

Cechą rozpoznawczą systemu odwrotnej przylgi jest to, że drzwi otwierają się do środka pomieszczenia, mimo że ich wygląd z korytarza niczym nie różni się od drzwi otwieranych na zewnątrz.

Co zrobić, gdy chcemy, aby wszystkie skrzydła do pomieszczeń były zlicowane z korytarzem? Drzwi z odwrotną przylgą rozwiązują ten problem. Po zamknięciu wyglądają identycznie jak drzwi bezprzylgowe.

Drzwi przesuwne

Jest to system wykorzystujący specjalną szynę, po której przesuwają się drzwi. Wyróżniamy kilka sposobów montażu drzwi przesuwnych:

  • mocowanie naścienne
  • mocowanie do sufitu
  • mocowanie w ścianie w kasecie.

Produkowane przez nas drzwi są wyposażone w system GEZE SoftStop, czyli mechanizm pozwalający na łagodne domknięcie skrzydła.

Prowadzenie dolne ukryte jest w jednym miejscu pod skrzydłem, co wpływa na estetykę wykończenia.

Drzwi ze skosem

Drzwi ze skosem są przeznaczone do wszystkich pomieszczeń z nietypową architekturą wnętrza, które posiadają skośny sufit.

Dopasowanie drzwi do skosu pozwala na zagospodarowanie niemal każdej trudnej przestrzeni takiej jak poddasza, zabudowy pod schodami czy strychy.

Drzwi przesuwno-obrotowe

To innowacyjny system do wszystkich pomieszczeń o ograniczonej przestrzeni. W zależności od potrzeb drzwi zawsze otwierają się w kierunku poruszania się, ruchem przesuwno-obrotowym.

Już w fazie projektowania można oszacować ilość dodatkowego wolnego miejsca oraz optymalnie je zaaranżować.

System łamany living

Living to system do drzwi bezprzylgowych łamanych, który daje nowe możliwości projektowania przestrzeni w małych pomieszczeniach. Skrzydło łamie się w połowie i odkłada na ścianie. Dzięki temu redukujemy ilość miejsca zajmowanego przez otwarte skrzydło o połowę.

Okucia systemu mocowane są w skrzydle i futrynie. Nie ma konieczności wykonywania żadnych prac w ścianie.

Dlaczego drzwi wewnętrzne od STOLPOL?

Projekt

Wykonujemy indywidualny projekt dla każdego klienta. Konstrukcja drzwi tworzona jest na podstawie ustalonych preferencji.

Wykonanie

Drzwi wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Wszystkie elementy drzwi wewnętrznych są produkowane przez obrabiarki CNC.

Jakość

Drzwi po obróbce lakierowane są w elementach przez nowoczesny automat lakierniczy. Uzyskana warstwa spełnia najwyższe standardy i jakość powierzchni.

Oczekiwania

Dzięki szybkiej realizacji, doskonałym wykonaniu i wysokiej jakości naszych drzwi w większości spełniamy oczekiwania naszych klientów.

Logo-bez-tła

ADRES FIRMY

Drożyska Wielkie 49
77-424 Zakrzewo
67 266 73 40
67 266 77 94 fax
stolpol@stolpol.pl

SCHODY

+48 608 438 705

schody@stolpol.pl

DRZWI

+48 662 109 148

drzwi@stolpol.pl

OKNA

+48 600 037 124

okna@stolpol.pl

Gdzie zobaczysz nasze produkty:

Szybki kontakt: