Drewniane okna to nienaganna estetyka, komfort użytkowania oraz prestiż. Współcześnie spełniają one wygórowane wymogi izolacji dźwięku, ciepła czy poziomu antywłamaniowości. Wszystko to, przy zachowaniu swojego ekologicznego charakteru.

Okna firmy STOLPOL to gwarancja trwałości, jakości, wykonania. Rozwiązania przyjęte przez naszą firmę są sprawdzone na rynku od lat i cieszą się uznaniem klientów na całym świecie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami oraz szczegółowymi informacjami technicznymi naszych okien.

Projekt i wykonanie

Okna naszej produkcji są wykonywane przez zaawansowane centrum obróbcze CNC. Wszystko jest wspomagane komputerowo, jesteśmy w stanie przygotować wizualizacje skomplikowanych połączeń oraz gotowe listy z zwymiarowaniem poszczególnych elementów. Przyśpiesza to proces produkcji oraz ułatwia współprace z odbiorcami i dostawcami.

Części składowe okien

 • Materiał

  Materiał

  Głównym materiałem używanym do produkcji okien STOLPOL jest drewno meranti.
  Jest to gatunek egzotyczny, który ma mniejszą kurczliwość od drewna sosnowego, dzięki czemu wykonane ramy okienne nie zmieniają pierwotnych rozmiarów. Świetnie znosi zmienne warunki atmosferyczne. Meranti ma unikatowy rysunek drewna oraz nietuzinkową barwę.
  Dzięki swojej jednolitej strukturze doskonale wchłania lakiery. Okna z tego drewna to doskonały wybór dla tych, którzy szukają nie tylko dobrych jakościowo okien, ale również niepowtarzalnego wyglądu egzotycznego drewna.

  Wykonujemy również okna z sosny łączonej na mikrowczep. Jest to świetny wybór dla wszystkich kolorów kryjących. Dzięki swoim parametrom, uzyskujemy w ten sposób w miarę równą powierzchnię i gładki kolor. Z czasem ujawnia się niewielka struktura drewna.

 • Profile

  Profil ramiaka okienny (bez listwy przyszybowej)

  Profile z listwą przyszybową:

  Listwa przyszybowa prosta*

  Listwa przyszybowa standard*

  Listwa przyszybowa berlin*

   

  Profil 68 mm w przekroju poprzecznym

   

  Profil 78 mm w przekroju poprzecznym*

 • Okucia

  Standard

  Wszystkie okna naszej produkcji są w standardzie wyposażone w okucia renomowanej marki ROTO NT. W tym wariancie strona zawiasowa jest widoczna oraz ma osłonki dopasowane do koloru okien. Dodatkowo do kompletu dostarczona jest klamka aluminiowa. Istnieją równiez inne opcje, po więcej informacji proszę przejść do zakładki rozwiązania specjalne.

  *zawias dolny

   

  *klamka standard

   

  *zaczepy antywyważeniowe oraz mikrowentylacyjne

  Przesuwne HS

  Posiadamy w swojej ofercie drzwi tarasowe typu unoszono-przesuwnego. Okucia jakie stosujemy to ROTO Patio Life. Jest to sprawdzony system, który cieszy się łatwością obsługi, lekkością działania i niezawodnością. Dzięki naszej technologii produkcji możemy wykonywać okna typu HS nawet do 6m szerkości lub 300kg wagi skrzydła. Daje to ogromne mozliwości.

  *klamka w oknach typu HS

  *w standardzie okucia antywłamaniowe

  *pochwyt z zewnątrz ułatwiający przymknięcie okna

 • Lakierowanie

  Kluczem do długiego i bezproblemowego użytkowania stolarki okiennej i drzwiowej jest optymalnie dobrany system powłok ochronnych, dostosowany do późniejszych warunków użytkowania stolarki. Struktura przemysłowych powłok Teknos została tak opracowana, aby przez wiele lat utrzymać atrakcyjny wygląd i naturalne walory użytkowe drewnianej stolarki mimo upływu czasu i szkodliwego oddziaływania zewnętrznych czynników pogodowych. Wszystkie nasze produkty i systemy powłokowe Teknos spełniają obowiązujące normy PN/EN w zakresie ochrony drewna na zewnątrz. Są dostosowane do wymogów rozporządzenia REACH i BPR, jak również zgodne z dyrektywami VOC i BPD.

   

   


  Środek konserwujący zawiera substancje aktywne, które
  głęboko penetrują drewno. Impregnat odparowuje, ale
  aktywne cząsteczki pozostają, aby nadal ochronić drewno
  przed korozją biologiczną.

   

  Tradycyjny system powłok akrylowych (rys. po lewej).
  System powłok Teknos (rys. po prawej). Optymalna ochrona
  i przyczepność są osiągnięte dzięki głębokiej penetracji
  mikrocząsteczek w strukturę drewna.

   

  Wygląd tradycyjnych powłok (rys. z lewej). Powłoki Teknos
  po wyschnięciu dają naturalny wygląd i w pełni transparentne
  wykończenie (rys. z prawej).

   

  Zachowano właściwy balans pomiędzy twardością
  a elastycznością powłoki.

   

  Dyfuzja pary wodnej jest ukierunkowana na zewnątrz.

   

 • Szyby

  Szkło w naszych produktach pochodzi od sprawdzonych dostawców, z którymi współpracujemy od lat.
  W naszej ofercie znajduje się pakiet dwuszybowy o przenikalności cieplnej Ug=1,1 W/(m2K). Ponadto oferujemy pakiet trzyszybkowy o przenikalności cieplnej Ug=0,7 W/(m2K). Każdy z tych pakietów może zostać dostosowany tak, aby spełniał określone funkcje, np: Podwyższone bezpieczeństwo, ochrona przed nagrzewaniem czy dźwiękoszczelność.
  Istnieje również możliwość wykonania szkła zespolonego ze szkłami selektywnymi, lustrzankami, wypukłymi oraz różnego rodzaju ornamentami by spełnić oczekiwania klienta.
  Każdą szybę można uzupełnić o tzw. ramkę cieplną dzięki czemu poprawimy przenikalność dla całych drzwi / okien.

  *Kolory ramek ciepłych TGI

 • Elementy ozdobne

  Jako firma, która posiada zaawansowany technologicznie park maszynowy, nie boimy się wyzwań. Dlatego w naszej ofercie posiadamy elementy ozdobne, dzięki którym jesteśmy w stanie odwzorować okna historyczne lub nadać im niepowtarzalnego charakteru. W skład ozdób wchodzą, główki, stopki, listwy domykowe, okapniki drewniane, przewiązki ozdobne. W celu uzyskania informacji zapraszamy do kontaktu.

Nasze realizacje

Dlaczego okna od STOLPOL?

Projekt

Wykonujemy indywidualny projekt dla każdego klienta. Konstrukcja okien tworzona jest na podstawie ustalonych preferencji.

Wykonanie

Okna wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Wszystkie elementy okien są produkowane przez obrabiarki CNC.

Jakość

Okna po obróbce lakierowane są w elementach przez nowoczesny automat lakierniczy. Uzyskana warstwa spełnia najwyższe standardy i jakość powierzchni.

Oczekiwania

Dzięki szybkiej realizacji, doskonałym wykonaniu i wysokiej jakości naszych okien w większości spełniamy oczekiwania naszych klientów.

Logo-bez-tła

ADRES FIRMY

Drożyska Wielkie 49
77-424 Zakrzewo
67 266 73 40
67 266 77 94 fax
stolpol@stolpol.pl

SCHODY

+48 608 438 705

schody@stolpol.pl

DRZWI

+48 662 109 148

drzwi@stolpol.pl

OKNA

+48 600 037 124

okna@stolpol.pl

Gdzie zobaczysz nasze produkty:

Szybki kontakt: