Harmonijny wystrój wnętrza opiera się na optymalnej kompozycji wszystkich jego elementów, w tym również schodów. Poznaj najważniejsze wyznaczniki biegu klasycznego i nowoczesnego, by zdecydować o charakterze mieszkania jeszcze przed rozpoczęciem przebudowy!

Schody drewniane w klasycznych wnętrzach

Klasyczne klatki schodowe mogą być pełne efektownych detali lub szlachetnie proste. Masywne, rzeźbione balustrady gwarantują komfort i bezpieczeństwo użytkowania, układając się w płynne, podążające za biegiem linie. Optymalnym materiałem jest tu oczywiście drewno. Możemy modyfikować jego odcienie w oparciu o poszczególne gatunki, ich wiek, rodzaj lakierowania i malowania.

Zobacz nasze najnowsze realizacje!

 

Dzięki wykorzystaniu naturalnych surowców zyskujemy doskonałą izolację termiczną w połączeniu z ciepłą, stonowaną kolorystyką. Łatwość obróbki umożliwia personalizację schodów pod kątem szerokości i wykończenia stopni, zaokrąglenia poręczy czy rzeźbienia tralek. Pamiętajmy jednak, że im więcej modyfikacji dopuszczamy, tym wyższy będzie ostateczny koszt wykonania.

Tradycyjne drewniane schody są niezbędnym elementem stylów inspirowanych naturą (skandynawski, japoński, wyspiarski) i kulturą (rustykalny). Efektywne, rzeźbione biegi zaakcentują z kolei pełne przepychu wnętrza w stylu klasycznym, dworskim, kolonialnym, romantycznym, prowansalskim, art deco czy glamour.

schody.policzkowe.018.11-630x350

Schody drewniane w nowoczesnych wnętrzach

Schody nowoczesne to przede wszystkim połączenia surowców naturalnych ze sztucznymi – im mniej oczywiste, tym lepszy efekt uzyskamy. Drewno współgra z metalem, kamieniem, szkłem oraz stalą. Znakomicie unosi kontrastowe połączenia kolorów, zarówno poszczególnych elementów, jak i ścian otaczających bieg. Chętnie wykorzystywane są złudzenia optyczne, których głównym celem jest nadanie biegowi lekkości.

Najpopularniejsze tricki aranżacyjne to przezroczyste poręcze, metalowe ażury, LEDowa gra świateł oraz widoczne prześwity pomiędzy stopniami. Ciekawym rozwiązaniem są samonośne schody dywanowe, które sprawiają wrażenie zawieszonych w powietrzu – szczególnie w sytuacji całkowitej rezygnacji z poręczy. W podobny sposób działają schody półkowe.

 schody.policzkowe.027.07-630x350

Nowoczesna forma schodów doskonale komponuje się z minimalistycznymi i monochromatycznymi wnętrzami. Rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w mieszkaniach industrialnych, eklektycznych i loftowych. To także doskonała alternatywa dla osób, które dysponują niewielkim lub średnim lokalem.

schody.dywanowe.001.04-630x350

Wyceń szybko swoje schody korzystając z naszego formularza:

  

A może potrzebujesz również drzwi drewniane?