Najnowsze trendy w aranżacji drewnianych schodów umiejętnie łączą w sobie wysoką funkcjonalność i walory estetyczne. Nowocześnie zaprojektowane schody są centralnym punktem i efektowną ozdobą wnętrza; oczywiście, wszystko to w zgodzie ze standardami bezpieczeństwa i komfortu domowników.

Z holu na salony

Projektanci wnętrz przestają ukrywać schody w zamkniętych klatkach i spychać je pod boczne ściany. Na pierwszy plan wysuwa się przestrzeń: z mieszkań znikają ściany działowe, jadalnia z otwartą kuchnią nie dziwi już nikogo, szalenie popularne są także wnętrza w formie loftów. Tak zaprojektowane wnętrze pozostawia Ci dość miejsca na montaż schodów w centralnym punkcie. W ten sposób podzielisz wnętrze nie w poziomie, a w pionie. Schody wyznaczą wyraźną granicę między strefą reprezentacyjną i prywatną.

Światło i lekkość

Tradycyjne, klockowe konstrukcje nie zdadzą tu egzaminu. Masywny blok schodów niepotrzebnie przytłoczy wnętrze i zabierze Ci sporo powierzchni użytkowej. Najpopularniejszym rozwiązaniem są drewniane schody samonośne. Konstrukcja zajmuje znacznie mniej miejsca, a przerwy między stopniami swobodnie przepuszczają światło. Uzyskany efekt uderza lekkością: stopnie wydają się niemal unosić w powietrzu!

Zobacz nasze najnowsze realizacje!

Schody kręcone na topie

Jeśli zależy Ci na maksymalnej oszczędności miejsca, wybierz modne schody kręcone. Nie stracisz w ten sposób ani przestrzeni, ani światła, a spiralna konstrukcja prezentuje się bardzo efektownie – zwłaszcza, jeśli uzupełnisz ją ciekawą balustradą, która oplecie schody niczym wstęga. Materiał i kształt balustrady zdeterminuje charakter wnętrza. Możesz postawić na czyste drewno i gładkie lub rzeźbione formy, świetnie prezentują się także łączenia drewna z metalem.

Naturalność przede wszystkim

Zwrot w stronę natury i prostoty to jeden z wiodących trendów w wystroju wnętrz. W modnych konstrukcjach schodów dominuje naturalne drewno i nieskomplikowane techniki obróbki, które w pełni wydobywają głębię koloru i faktury tego szlachetnego surowca. Projektanci proponują przede wszystkim gatunki o jasnych odcieniach, takie jak buk lub sosna. Wszystko to w imię wspomnianej lekkości i przestrzeni: strzelista, jasna konstrukcja podniesie optycznie sufit o dobre kilka centymetrów!

Biel na wiele sposobów

Hitem ostatnich sezonów są także schody w kolorze białym. Nic dziwnego: żadna inna barwa nie wniesie do wnętrza równie wiele świeżości, elegancji, a nawet luksusu. Trend jest wyrazisty, ale i bardzo elastyczny. Białe schody z ozdobnym policzkiem wstęgowym pięknie zaprezentują się w reprezentacyjnym wnętrzu glamour. Jesli połączysz biel z elementami naturalnego drewna, Twoje schody wpiszą się w estetykę supermodnego stylu skandynawskiego.

Wyceń szybko swoje schody korzystając z naszego formularza:

 

A może potrzebujesz również drzwi drewniane?