Beton, płytki, kamień, stalowe konstrukcje ażurowe – to rozwiązania najczęściej stosowane w przypadku schodów wejściowych. Coraz lepszej jakości materiały i coraz bardziej zaawansowane rozwiązania montażowe pozwalają poszerzyć tę grupę o kilka innych opcji, w tym o piękne schody wykonane z drewna.

 

Zadbaj o wizytówkę Twojego domu

Schody wejściowe to wizytówka domu. Ważne, by były nie tylko solidne i bezpieczne dla użytkowników, ale też pięknie się prezentowały. Wybierając materiał, z jakiego zostaną wykonane, trzeba zatem wziąć pod uwagę czynniki praktyczne i estetyczne. Zastosowane materiały i rozwiązania a także parametry konstrukcji powinny zagwarantować schodom trwałość na lata, sprawić, by korzystało się z nich wygodnie i by w okresie zimowych mrozów wejście do budynku nie zamieniło się w ślizgawkę. W kwestii estetyki ważne jest nie tylko wykonanie, ale też to, czy schody będą dobrze komponowały się z budynkiem – stylem, w jakim został wykonany i jego kolorystyką.

Zobacz nasze najnowsze realizacje!

Nie tylko beton i stal

W świecie schodów wejściowych przez długi czas dominowały rozwiązania bazujące na betonie. Sposób wykończenie mógł być w tym wypadku dowolny, choć zazwyczaj stosowano odporne na niskie temperatury płytki gresowe lub też większe płyty kamienne. Do popularnych rozwiązań zaliczyć należy również lekkie konstrukcje stalowe. W przypadku niewielkiej różnicy między poziomami zamiast gładkich materiałów stosowano niekiedy kostki granitowe układane w formę podestów.

Obecnie coraz większą popularność zyskują sobie schody prefabrykowane pełne lub ażurowe. Funkcję elementu nośnego pełnią tutaj prefabrykowane belki wspornikowe. Na nich można ułożyć deski lub stopnie wykonane z dowolnego materiału, np. z granitu.

Schody drewniane to rozwiązanie, które idealnie pasuje nie tylko do górskich domków czy też innych budynków stawianych z drewnianych bali – restauracji, pensjonatów, dworków. Drewno daje szeroką gamę możliwości, zarówno jeśli chodzi o konstrukcję czy kształty schodów, jak również kolorystykę. Co więcej, pozwala na dobranie efektownych balustrad: tradycyjnych i nowoczesnych. Wszystko to sprawia, że wejściowe schody z drewna pięknie prezentują się w budynkach o różnych stylach architektonicznych.

Wyceń szybko swoje schody korzystając z naszego formularza:

 

A może potrzebujesz również drzwi drewniane?