Schody to konstrukcja, która potrafi znacznie zmniejszyć powierzchnię użytkową naszych czterech kątów. Doskonałym rozwiązaniem dla domów i mieszkań o małym metrażu są schody samonośne: solidne, funkcjonalne, efektowne. A to tylko niektóre z ich zalet…

Funkcjonalność

Niekwestionowaną zaletą schodów samonośnych jest oszczędność przestrzeni. Można je bowiem poprowadzić wzdłuż ściany, spiralnie (wokół centralnego słupa nośnego) lub z wykorzystaniem konstrukcji modułowych. Pozwala to dopasować je do możliwości lokalowych oraz estetycznych oczekiwań. Nie da się również ukryć, że schody betonowe, czy to zamknięte w klatce schodowej czy to w wersji otwartej prezentują się dość ciężko i przy niewielkiej powierzchni mogą przytłoczyć salon.

 

Zobacz nasze najnowsze realizacje!

 

Na miarę Twoich potrzeb

Wielość możliwości montażu oraz szeroki wybór materiałów wykończeniowych, takich jak szkło czy metal pozwala dopasować schody do charakteru całego pomieszczenia, a nierzadko nadać mu wyjątkowego charakteru. Można puścić wodze fantazji i zlecić zaprojektowanie, wykonanie i montaż schodów samonośnych, które spełniłyby wszystkie nasze oczekiwania i życzenia – również te niestandardowe. Jeśli natomiast nie zależy nam na nadmiernym eksponowaniu schodów, można wybrać bardziej dyskretne, drewniane konstrukcje.

Lekka, lecz solidna konstrukcja

Schody samonośne sprawiają wrażenie lekkich i mniej bezpiecznych od schodów betonowych. Wybór właściwego modelu schodów, dopasowanego do warunków lokalowych (w tym np. wytrzymałości ścian) oraz odpowiedni ich montaż pozwala uzyskać efekt taki sam jak w przypadku schodów betonowych. Bezpieczeństwo można zwiększyć dodatkowo montując balustradę, ułatwiającą schodzenie i wchodzenie po schodach.

Szybki montaż

Schody samonośne możesz zamontować na ostatnim etapie prac wykończeniowych Twojego mieszkania lub gdy zdecydujesz się wreszcie zaadaptować pomieszczenia na poddaszu. Zaletą schodów samonośnych jest ich bardzo szybki montaż, który trwać może od kilku godzin do 2 dni. Pozwala to na oszczędność czasu oraz zminimalizowanie uciążliwości, jakie niesie ze sobą wykonywanie prac remontowych w domu, w którym już mieszkamy.

Wyceń szybko swoje schody korzystając z naszego formularza:

 

A może potrzebujesz również drzwi drewniane?