[col1_3]

dział projektów

dział projektów

sterownia CNC

sterownia CNC

CNC IMA

CNC IMA

BIESSE ROVER

BIESSE ROVER

suszarnie

suszarnie

 

[/col1_3]

[col2_3_last]

Od samego początku działalności dostrzegaliśmy,że aby móc zaspokajać potrzeby stale powiększającego się grona Klienów, musimy stawiać na rozwój i inwestycje w nowe technologie.

Dlatego już w latach 90. firma STOLPOL, jako jedna z pierwszych w Polsce, zakupiła a następnie wprowadziła, komputerowy system wsparcia projektowania schodów firmy Compass Software, kończąc tym samym tradycyjny, ręczny sposób wytwarzania schodów, jaki do dziś stosuje wielu rzemieślników.

W bardzo krótkim czasie okazało się że i to rozwiązanie nie wystarcza do tego, aby w pełni zaspokoić oczekiwania rynku. I znów, jako jedni z pierwszych, zakupiliśmy nowoczesne centrum obróbcze do produkcji schodów firmy IMA. Od tej pory mogliśmy produkować więcej i dokładniej. Stale inwestowaliśmy w rozwijanie innych działów firmy – własny tartak, hale magazynowe, hale produkcyjne, własne suszarnie drewna oraz system dystrybucji produktów. Bardzo duża liczba zamówień płynących z różnych części Europy, wymusiła na nas zakup jeszcze nowocześniejszego centrum obróbczego. Wybór padł na włoską firmę BIESSE z czego jesteśmy zadowoleni, gdyż ma dużo więcej możliwości do wykorzystania w produkcji schodów niż inne wiodące marki na rynku.
Posiadanie dwóch wysokiej klasy centrów obróbczych spowodowało iż mogliśmy uruchomić produkcję pokrewną w postaci wysokiej jakości drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Dzięki temu nasi Klienci mają możliwość zamawiania w jednej firmie wysokiej klasy drzwi i schodów.

Ostatnie inwestycje STOLPOLU związane były z zastąpieniem dotychczasowych komór suszarniczych nowymi, w pełni zautomatyzowanymi komorami o łącznej powierzchni suszenia przekraczającej 1000 m/3 firmy Mühlböck; wprowadzeniem innowacyjnego systemu ogrzewania tych komór oraz pozostałych budynków firmowych; wymianą niemal całej floty pojazdów osobowych i dostawczych oraz budową nowych hal magazynowych.

Już we wrześniu zostanie oddana do użytku, nowoczesna lakiernia firmy Nestro.

To oczywiście nie wszystkie inwestycje… będziemy rozwijać się nadal

[/col2_3_last]