Bramki na schody to konieczność, kiedy w domu pojawia się dziecko. Dzięki nim raczkujący czy zaczynający chodzić maluszek będzie całkowicie bezpieczny. Jak je dobrać i jak zamontować?

Urządzenie domu, w którym pojawia się dziecko, jest nie lada wyzwaniem. Przestrzeń musi być nie tylko przyjazna dla maluszka, ale przede wszystkim bezpieczna. W budynkach dwupoziomowych zabezpieczenia wymagają nie tylko kanty stołów i komód, kontakty czy progi, ale też schody wewnętrzne.

Kiedy dziecko zaczyna raczkować lub stawiać swoje pierwsze kroki, rodzic musi być niezwykle uważny. Dzieci są bowiem bardzo ciekawe świata, wszystko chciałyby zobaczyć i co za tym idzie, wszędzie chciałyby dotrzeć. Schody stają się wówczas dla rodzica utrapieniem, a chwila nieuwagi, w sytuacji gdy są one niezabezpieczone, może doprowadzić do nieszczęścia.

Zobacz nasze najnowsze realizacje!

Jak zabezpieczyć schody?

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na zabezpieczenie schodów wewnątrz domu jest bramka. Wygląda ona jak niewysoka furtka prowadząca do ogrodu. Bramkę montuje się na dole i na szczycie schodów, dzięki czemu nie stanowią one zagrożenia bez względu na to, na jakim poziomie dziecko w danej chwili się znajduje. Co ważne, są one wyposażone w specjalny mechanizm zabezpieczający przed otwarciem bramki przez dziecko.

Jaką bramkę wybrać?

Wybór bramek zabezpieczających jest na rynku duży. Dzięki temu furtkę bez problemu można dopasować do koloru schodów i materiału, z jakiego zostały one wykonane. W ten sposób zadbamy o bezpieczeństwo naszej pociechy, a równocześnie nie zaburzymy estetyki wnętrza.

Bramki najczęściej są wykonane z drewna lub stali. W tym drugim przypadku warto zwrócić uwagę na to, by były pomalowane nietoksyczną, bezpieczną dla dziecka farbą.

Mocowanie bramki jest bardzo proste: można ją przykręcić do przejścia (np. do ściany) lub też zamontować bez wiercenia. Coraz więcej producentów oferuje bramki rozporowe, które nie wymagają użycia wiertarki, są bardzo łatwe do zdemontowania i, co niezwykle ważne, po zdjęciu nie zostawiają żadnych śladów na ścianie.

Wyceń szybko swoje schody korzystając z naszego formularza:

  

A może potrzebujesz również drzwi drewniane?