Drewniane schody są piękne i bardzo wytrzymałe. Jeśli jednak w domu zdarza nam się chodzić w butach, bardzo łatwo je zarysować i zniszczyć. A jeśli nasze dzieci lubią biegać po domu w skarpetach, mogą poślizgnąć się na gładkim, krytym lakierem stopniu. Idealnym rozwiązaniem w obu wypadkach będą dywaniki i nakładki na schody.

Wybór nakładek na schody jest na rynku ogromny. Nasza decyzja w tym wypadku zależy tak naprawdę wyłącznie od upodobań estetycznych, ewentualnie wielkości schodu. W czym można wybierać?

Nakładki przezroczyste

Drewno to materiał bardzo szlachetny a wykonane z niego schody są prawdziwą ozdobą domu. Trudno się dziwić, że nie wszyscy mają ochotę je zakrywać. Zdarza się jednak, że ze względu na bezpieczeństwo, np. dzieci, nie mamy innego wyjścia. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będą nakładki przezroczyste. Po pierwsze, chronią przed poślizgnięciem się i zapobiegają zarysowaniom. Co więcej, dobrze widać przez nie fakturę schodów.

Jak je zamontować? Bardzo prosto, gdyż posiadają one warstwę samoprzylepną.

Zobacz nasze najnowsze realizacje!

Nastopnice

Nakładki wykładzinowe to najpopularniejszy sposób na poprawę bezpieczeństwa domowników oraz ochronę schodów przez zarysowaniami. Są praktyczne, funkcjonalne, bardzo trwałe, łatwo się je czyści i sprawdzają się zarówno w budynkach prywatnych jak i w lokalach użyteczności publicznej. Ich niewątpliwą zaletą jest również to, że dobrze przylegają do schodów (nowoczesne nakładki są specjalnie wyprofilowane na brzegach i dobrze przymocowane za pomocą taśmy samoprzylepnej) i nie ma obawy, że potkniemy się o nierówną powierzchnię czy też, że nakładka ześlizgnie się ze stopnia.

Nakładki wykładzinowe nie wszystkim jednak odpowiadają. Choć można je kupić w różnych kolorach i wzorach, wykładzina nie należy do materiałów zbyt eleganckich.

Dywaniki

Jeśli szukamy rozwiązania eleganckiego i dekoracyjnego najlepiej sprawdzą się nakładki dywanowe. Te nowoczesne są wykonane np. z materiału typu shaggy. Długie, miękkie runo dywaników będzie przyjazne dla stóp i z pewnością zwróci uwagę gości. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest problem z zachowaniem nakładek w czystości. Dywaniki typu shaggy dość łatwo się brudzą i są trudne w czyszczeniu.

Wyceń szybko swoje schody korzystając z naszego formularza:

  

A może potrzebujesz również drzwi drewniane?